Види дисциплін в спідкубингу

Спідкубінг це спорт, і у нього є свої дисципліни.

Процедура змагань WCA

Звичайні змагання проходять як правило декілька днів. В цілому, терміни залежать від кількості учасників.

Після того, як всі бажаючі зібралися на локації, відбувається складання списків і груп. Зазвичай вони формуються або в алфавітному порядку, або за рейтинговою системою (з урахуванням швидкості збирання головоломок).

На змаганнях є різні дисципліни, і в кожній з них проводиться певна кількість раундів. Найчастіше, кількість раундів коливається в межах чотирьох. Є півфінал, в рамках якого виступає 32 учасники. У фінал проходять 12 осіб.

Якщо учасників занадто багато, то раунди комбінуються. Це підвищує рівень навантаження для учасників, але дозволяє вкластися в певні часові рамки.

Класичний спідкубинг

Швидкість, нерви, спритність рук. Так можна описати події змагань. Учасник повинен максимально швидко зібрати кубик Рубіка (читай про історію головоломки). При цьому головоломка може бути будь-якої складності, від 2х2 до 7х7.

Перед початком змагань учасники повинні здати головоломки на перевірку суддям, що є додатковим кроком в захисті від шахрайства.

Види спідкубингу

Уміння швидко збирати кубик Рубіка, обмежена фізичними можливостями людини швидко перебирати пальцями. Але для тих, чий розум залишається гострим, а бажання перемагати палахкотить полум’ям, є окремі дисципліни по зборці кубиків Рубіка.

Блайнд

Ця дисципліна вводиться для тих, хто полюбляє збирати головоломки наосліп. Зрозуміло, учасникам дається час на запам’ятовування кубиків, дозволяється брати їх в руки і розглядати. Але після сигналу, учасники збирають головоломки, поки судді тримають непрозорий лист, між учасниками і самим кубиком. Крім того, на очі учасникам можуть надягати непрозорі тканинні маски.

У дисципліні використовуються кубики Рубіка різної складності, але не більше, ніж кубик 5х5.

Мультіблайнд

Дисципліна для експертів. Перед учасником ставиться кілька розібраних кубиків (кількість озвучує сам учасник). Після їх вивчення, учаснику закривають очі (і відгороджують кубики листом) а він збирає їх на швидкість. Існує лише одне обмеження – 10 хвилин на 1 куб.

По закінченню складання, кількість незібраних кубиків віднімається від кількості зібраних. Окремо враховуються помилки збірки, які теж впливають на оцінку результату.

Нестандартне складання кубика Рубіка

Той випадок, коли спритність рук стає в пріоритеті. Навчившись збирати кубик Рубіка двома руками, бажаючі можуть спробувати повторити результат, зібравши кубик однією рукою.
Також можна збирати кубик Рубіка ногами, і це теж буде в рамках правил класичного спідкубингу (з 2020 року ця дисципліна виключена з офіційних змагань).

Покрокова збірка кубика

Учасникам видаються роздруківки позиції розібраного кубика. Також, у кожного учасника є 3 головоломки. Використовуючи годину часу, вони повинні зібрати кубик Рубіка, обійшовшись мінімальною кількістю ходів.

На даний час це всі офіційні дисципліни за якими проводиться збірка головоломок. Також на змагання можна брати Мегамінкс і Пірамідки і інші WСA головоломки. Але їх складання проводиться тільки за правилами класичного спідкубингу.

Автор матеріалу: Геннадій Раков.

2 комментариев к записи “Види дисциплін в спідкубингу

  1. Добрий день чи потрібно брати свій особистий кубік рубік. І що робити якщо свого не маєш, але вмієш складати.

    1. Бажано мати свій кубик 3х3. Якщо кубику немає, можна спробувати взяти в когось, але не факт що інші будуть мати бажання вам дати свій куб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *