Кубики GAN. Порівняння моделей, актуальних в 2023 році

Кубики GAN. Порівняння моделей, актуальних в 2023 році

В інтернет магазинах України доступно досить багато різноманітних кубиків від топового виробника GAN. В цьому матеріалі ми розглянемо які з кубиків Рубіка 3х3 досі актуальні і реалізуються виробником в 2023 році, а також коротко опишемо переваги і недоліки цих моделей. Якщо ви обрали певну модель кубику GAN якого немає в цьому матеріалі, переконайтеся чи не дуже він застарілий, можливо краще обрати одну з моделей з переліку.

Кубики в статті розташовані за зростанням їх вартості.

GAN 356RS

GAN 356RS — найдешевший куб від GAN. Головоломка має непоганий механізм, невелику вагу, та оновлену хрестовину Numerical. Куб не має вбудованих магнітів, тому при складанні грані головоломки не стабілізуються на своїх місцях. Комплектація головоломки мінімальна і не містить, ані мішечка, ані боксу для зберігання. Вартість головоломки в 2023 році має складати 600-700 гривень.

GAN 356 RS 2020GAN 356M

GAN 356M — досить стара модель кубику 3х3 від GAN, яка побачила світ на початку 2020 року. Головоломка має досить непоганий швидкісний механізм, з помітною недостачею контролю. Куб має середню вагу, розмір 56мм та вбудовані магніти. Головоломка має вже оновлену хрестовину Numerical (без металевих елементів) і налаштовується без використання спеціальних інструментів.

Нажаль, налаштувань в головоломці обмаль. Ви можете встановити гайки лише в два положеннях затиснутий куб і послаблений (більш швидкий). На сьогодні, ця модель є найдешевшою магнітною версією кубика Рубіка GAN.

Для змащення радимо використовувати мастило GAN Standard Lube або Universe від Cubes.

GAN 356M + extra GES

GAN 356M + extra GES — це більш просунута версія GAN 356M яка містить в комплекті набір змінних гайок з різною жорсткістю пружин. По механізму головоломки ідентичні, різниця виключно в комплектації. Загалом кубик має непогану комплектацію, яка включає бокс і мішечок для зберігання головоломки.

Очікуємо поставку головоломки. Вартість GAN 356M + extra GES в магазині «Cubes» в 2023 році буде складати близько 1200 гривень.

GAN 354M v2 + extra GES

GAN 354M v2 + extra GES — зменшена версія кубику Рубіка від GAN. Механічно кубик ідентичний кубику GAN 356M, але має розмір 54 мм, тому більш зручний для дітей, та для складання однією рукою. Модель також досить не нова, але вже має хрестовину Numerical і набір змінних гайок (якщо версія саме з гайками). Кубик має непогану комплектацію, яка включає бокс і мішечок для зберігання головоломки.

Загалом GAN 354M v2 — непоганий швидкісний куб, якій також можна знайти в продажу в 2023 році. Вартість головоломки має бути на рівні з вартістю GAN 356M + extra GES (біля 1200 гривень).

Для змащення радимо використовувати мастило GAN Standard Lube або Universe від Cubes.

GAN 356X v2

GAN 356X v2 — перший кубик 3х3 від GAN з можливістю змінювати силу магнітів. Головоломка була випущена на початку 2019 року. По механізму куб схожий до GAN 356M, але дещо вдосконалений. В порівнянні з більш дешевими версіями, GAN 356X вже має покращену систему налаштувань (професійного рівня). По-перше, як ми вже писали, в цій головоломці вже можна змінювати силу магнітів (змінні капсули з магнітами йдуть в комплекті), по друге, в головоломці вже використовується система гайок, яка дає змогу змінювати силу стиснення пружин без заміни гайок, що дуже зручно. Загалом куб дуже швидкий, і бажано його змащувати мастилом GAN Standard Lube або Universe від Cubes. Комплектація головоломки досить непогана і містить бокс та змінні капсули з магнітами. Нажаль, в комплекті немає фірмового мішечку від GAN.

Куб можна придбати і в 2023 році за 1300-1500 гривень. Поки позиція є в наявності у виробника, ми намагаємося робити закупки цих головоломок, оскільки це найдешевший професійний куб від GAN.

GAN 11M

GAN 11 M – це спрощена версія топового кубик Рубіка GAN 11 M Pro. GAN 11 M був розроблений восени 2021 року і відрізняється від GAN 11 M Pro комплектацією, магнітайзом, а також відсутністю можливості змінювати силу магнітів. Куб вийшов набагато легше топової моделі і майже не відчувається в руках, при цьому розробники не змінювали будову елементів, що робить GAN 11 M дуже швидкісним та сучасним.

В GAN 11 M на відміну від версії Pro не має магнітного сердечника. Магнітайз в головоломці використовується стандартний (48 магнітів, по три в кожному куточку і по 2 в ребрах).

GAN 11 M має ту ж систему подвійного регулювання, що і в популярних топових моделях GAN 356 XS або GAN 11 M Pro. Кожну гайку можна налаштувати в 6-ти різних положеннях жорсткості пружин, в комплект також входять і додаткові вставки для гайок, з іншими характеристиками.

Комплектація кубику досить проста, але містить і мішечок і бокс для зберігання головоломки.

Кубик можна придбати в Україні за 1350-1500 гривень.

GAN 356 I carry

GAN 356 i Carry – це спрощена версія розумного кубика 3х3 від GAN з інтегрованою технологією Smart-Cube. На відміну від GAN 356 i v2 новинка не має вбудованого акумулятора (кубик живиться батарейкою CR1632), а також гіроскопа, що значно зменшило вартість пристрою!

GAN 356 i Carry помітно поступається механізмом стандартнім кубика 3х3 від GAN, тому що містить в середині електронну начинку, яка додає вагу і заважає зробити механізм більше швидкісним. Але, при бажанні, ви маєте змогу змінити пружини (декілька комплектів пружин різної жорсткості додано до аксесуарів), також є можливість виставити 2 положення гайки, більш швидке, і більш стиснуте (йде за замовчанням).

Умный кубик GAN 356 i Carry (Android, IOS)При підключенні кубика GAN 356 i Carry до смартфону ви отримуєте можливість відслідковувати всі рухи головоломки, а також отримувати повну статистику: обороти в секунду (TPS), кількість ходів, за винятком перехоплень. Додаток для смартфона GAN Cube Station, дозволить вам навчатися, тренуватися і звичайно ж змагатися з друзями та іншими куберами по всьому світу!

Куб має непогану комплектацію і містить бокс та мішечок для зберігання.

Кубик сучасний і актуальний в 2023 році. Вартість GAN 356 i Carry складає близько 1500 гривень.

GAN 356XS Lite

GAN 356XS Lite — оновлений флагман від GAN який вийшов в кінці 2019 року. Головоломка має помітно оновлений механізм і не схожа по обертанню на GAN 356M. Остання версія головоломки має спрощену комплектацію і називається Lite (не містить змінних кришечок від центральних елементів для робота, змінено бокс, упаковка вже не преміальна).

До переваг GAN 356XS варто віднести суттєво зменшену вагу кубика до 68 грамів (GAN 356X важить 80 грамів), завдяки чому дуже збільшений контроль головоломки. Перемикання магнітів також змінилося і виконується одразу на кубику, без заміни капсул, що набагато швидше і зручніше. GAN 356XS — має професійну систему налаштувань, яка дозволяє змінювати силу стиснення пружин без заміни самих гайок, за допомогою спеціального ключику. Оскільки куб вже має покращений контроль, змащувати його можна як швидкими так і мастилами середньої швидкості в залежності від налаштувань головоломки.

Кубик GAN 356XS комплектується зміненим боксом і мішечком для зберігання. Також в комплекті інші необхідні аксесуари.

Вартість головоломки в 2023 році може бути на рівні 1600-1700 гривень.

Кубик GAN 356 XS 2019GAN 11 M Duo

GAN 11 M Duo — дещо спрощена версія топового кубика Рубіка GAN 11 M Pro. Кубик з’явився на ринку навесні 2021 року і відрізняється від GAN 11 M Pro відсутністю тільки можливості перемикання сили магнітів. Як і топовий GAN 11 M Pro, GAN 11 M Duo створений на основі спеціального магнітного сердечника, який забезпечує унікальне посилене магнітне відчуття і покращену доводку сторін. Варто відзначити гарний контроль кубика і його невелику вагу.

GAN 11 M Duo має ту ж систему подвійного регулювання що і інші кубики GAN 11, що дає безліч варіантів для налаштування головоломки.

Комплектація головоломки досить цікава і містить новий бокс для зберігання, мішечок і інші необхідні аксесуари.

Загалом, головоломка досить сучасна, має багато новітніх технічних рішень і порівняно невисоку вартість. Кубик можна купити в Україні за 1800-2000 гривень.

GAN 11 M Pro

Щорічно компанія GAN розробляє новий флагманський кубик 3х3 і модель GAN 11 M Pro є такою новинкою в кінці 2020 року. Цей куб, створений на основі спеціальної магнітної серцевини, яка забезпечує унікальне посилене магнітне відчуття, яке також можна легко регулювати. Механізм головоломки був повністю оновлений. Куб став ще легше, має чудовий контроль і доводку сторін.

Загалом куб має 2 магнітайзи: магнітну хрестовину (підвищує доводку сторін), та класичний магнітайз в елементах (для стабілізації сторін).

GAN 11 M Pro має ту ж систему подвійного регулювання як в кубику GAN 356 XS, тому варіантів для налаштувань ви отримаєте вдосталь.

Комплектація головоломки досить цікава і містить новий бокс для зберігання, мішечок і інші необхідні аксесуари.

Кубик є досить актуальним і в 2023 році, тому що має помірну вартість і багато нових технологічних рішень. Вартість GAN 11 M Pro коливається на рівні 2100-2500 гривень.

GAN 11 M Mini

GAN 11 M Mini — вже четверта версія кубику з лінійки GAN 11. Головоломка технічно і по комплектації ідентична топовому кубику GAN 11 M Pro. Єдина відмінність, це розмір головоломки, який складає 53 мм. і буде більш зручним для дітей з маленькими долонями, та для складання однією рукою. Куб також не містить фірмової пластикової картки GAN з номером куба.

GAN 356i v3

GAN 356 i v3 — третя версія професійного кубика 3х3 від відомого бренду, в який була інтегрована новітня технологією Smart-Cube. Завдяки відстеженню всіх рухів і отримання повної статистики: обороти в секунду (TPS), перехоплення, кількість ходів, ця головоломка, безсумнівно дозволить поліпшити ваші результати абсолютно незвичним і захоплюючим шляхом! Додаток для смартфону GAN Cube Station, дозволить вам також змагатися з друзями та іншими куберами по всьому світу!

У новій версії було впроваджено такі зміни:

  • додано можливість перемикати силу магнітів,
  • покращена система налаштування: змінні гайки та пружини нового типу,
  • покращено електронну серцевину головоломки.

Кубик має вбудований акумулятор, тому вимагає періодичної підзарядки. В комплекті з головоломкою ви отримуєте підставку для зарядки з дротом, мішечок для зберігання і інші аксесуари.

Розумний кубик GAN 356i v3 (Android, IOS)GAN 12 M Maglev (Leap)

GAN 12M — це вже топова новика кінця 2021 року. Головоломка по механізму досить схожа на GAN 11 M Pro, але технічно оновлена. Цю головоломку можна вже купити у версії Maglev.

Система Maglev запроваджена для заміни пружин в кубику, тепер в головоломці використовуються потужні магніти, повернені один до одного однаковою полярністю імітуючи пружини (Magnetic Levitation). Ця система зменшує до мінімуму тертя, при обертанні граней.

Окрім цього, в GAN 12 M була оновлена система налаштування, яка дозволяє більш детально і більш зручно налаштувати вашу головоломку.

Через високу вартість, GAN 12M не дуже актуальний в 2023 році, але при бажанні її можна купити за 2800-3000 гривень. Версія GAN 12M Leap (з пружинами) може коштувати менше, і фактично не відрізняється від маглев версії, окрім зменшеної ваги.

GAN 12GAN 13M Maglev

GAN 13 M Maglev — це найсучасніший шедевр серед професійних швидкісних головоломок! Розпочинаючи з неймовірно крутої упаковки і аксесуарів, закінчуючи найсучаснішими ноу-хау в розробці головоломок. Отже, нова версія флагманського кубика GAN має дуже прикольну магнітну упаковку і новий магнітний бокс для зберігання. Весь куб налаштовується за допомогою маленького ключика, яким можна перемикати коліщатка для налаштування гайки, та змінювати потужність магнітів. Що стосується магнітів, то тут також були зміни. Магнітне ядро тепер притягує не тільки куточки, але й ребра. GAN 13 випускається в матовій версії і в версії UV (глянець).

Перейдемо до налаштувань. Магніти мають цілих 6 режимів потужності, на відміну від 3-х як це було в 12-й версії головоломки. Що стосується інших налаштувань, то кожну гайку можна налаштувати по двом параметрам: сила тиску магнітів, та відстань між елементами. Для кожного налаштування є по 6 режимів, тому налаштувати куб можна в величезній кількості варіацій. Враховуючи всі навороти, куб має вагу всього-навсього 71 грам, помітно випереджаючі своїх конкурентів. З часом очікується дещо спрощена версія GAN 13 FX з ще меньшою вагою (65 грамів), але без можливості змінювати силу магнітів.

До недоліків кубику варто віднести його дуже високу вартість, підвищену вагу (негативно впливає на комфорт використання і контроль). Але якщо ви поставили за ціль купити найкращий куб в світі, то GAN 13 — ваш вибір.

GAN 13 M Maglev — є найдорожчим кубиком 3х3 на сьогодні. Вартість кубика в Україні від 3500 до 4800 гривень.

GAN 13

Швидкісні кубики Рубіка популярні в 2023 році

Швидкісні кубики Рубика популярні в 2023 році

Поступово минув 2022 рік. За цей рік українці пережили багато страшних подій, але при цьому мужньо зустріли 2023 рік з надією на перемогу. Незважаючи на війну в нашій країні спідкубинг активно розвився, і в цьому році було проведено немало офіційних змагань, встановлено нові рекорди. Оскільки фактично всі топові виробники головоломок знаходяться в Китаї, через Covid-19 вони помітно зменшили свою активність, але все одно, ми маємо новинки, про які ми і розповімо в цій статті. Читати далі

Швидкісні кубики Рубіка 2022. Популярні моделі

Обираємо кубик Рубіка 3х3 в 2022 році

Настав 2022 рік, і напевно вже час робити новий огляд популярних головоломок, які є актуальними і сучасними на даний момент і не втратять своєї актуальності весь цей рік. Розпочинати будемо з недорогих швидкісних головоломок, а закінчимо як завжди найкращими кубиками Рубіка 3х3 в 2022 році. Читати далі

Найкращі мегамінкси та пірамідки в 2022 році

Найкращі мегамінкси та пірамідки в 2022 році

Продовжуємо огляд найкращих WCA головоломок для швидкісного складання. В цій статті ви дізнаєтеся про нові і не дуже нові, але найкращі моделі мегамінксів та швидкісних пірамідок для спідкубингу які є актуальними в 2022 році. Читати далі

ТОП 5 кубиків Рубіка 5х5 в 2022 році

Вибір кубика 5х5 в 2022 році

Якщо перед вами постало питання вибору кубику 5х5 в 2022 році, тоді ця стаття саме для вас. В багатьох магазинах асортимент головоломок досить великий, в наявності багато застарілих і не дуже вдалих моделей, тому для більшості новачків дуже складно обрати собі якісний куб. В цій статті ми зібрали ТОП 5 кубиків 5х5, які актуальні в 2022 році по співвідношенню ціна і якість. Читати далі

ТОП ск'юби (skewb) та скваери (SQ-1) в 2022 році

ТОП ск'юби (skewb) та скваери (SQ-1) в 2022 році

Готуєтеся до змагаз зі спідкубінгу і не знаєте який ск’юб та скваер обрати? Ми підготували для вас перелік головоломок, які є найкращими для складання на швидкість в 2022 році. Читати далі

Обираємо кубик Рубіка 2х2 (2022 рік)

Выбраем кубик Рубика 2х2 - 2022

До вашої уваги підбірка швидкісних магнітних головоломок, а саме кубиків 2х2, які варто купити в 2022 році. Для зручності, кубики 2х2 в огляді розташовані відповідно вартості, від дешевих до дорогих. Читати далі

ТОП 5 кубиків 4х4 в 2022 році

Кубики 4х4 2022

Вирішили купити кубик 4х4 і не знаєте яку модель обрати? Саме для вас ми робимо цей огляд, в якому ми розкажемо про 5 моделей кубиків 4х4, які є актуальними в 2022 році. Моделі в огляді розташовані в порядку від дешевих до дорогих.

Розглядати будемо вже магнітні моделі, тому що по вартості вони не набагато дорожчі від звичайних кубиків 4х4, а по своїм характеристикам набагато кращі. Читати далі

Підсумки змагань «Cubes Masters Zhytomyr 2021»

Cubes Masters Zhytomyr 2021

Команда Cubes.in.ua дуже вдячна всім учасникам, які прийняли участь в змаганнях «Cubes Masters Zhytomyr 2021».

Нажаль через пандемію Covid-19 проведення змагань було заборонено майже весь 2020 рік, але всі ми дочекалися цього неймовірно потрібного заходу, який розвиває спідкубинг в Україні. Також в цьому році плануються змагання «Horse City 2021» в Конотопі, але всі місця на ці змагання вже давно заброньовані, тому будемо чекати наступні змагання вже скоріше за все в наступному році.

Результати змагань вже опубліковані на сайті www.worldcubeassociation.org, і як підсумок ми маємо чотири національних рекорди, два України і два Ізраїлю!

Читати далі

GAN Timer та GAN I Carry. Покращуй свої рекорди з сучасними пристроями!

GAN Timer и GAN I Carry. Улучшай свои рекорды с современными устройствами!

Нарешті ми отримали нові пристрої від GAN для більш ефективного покращення результатів в спідкубингу!

Розумні таймери GAN (чорний та сріблястий) з можливістю підключення до смартфонів на IOS та Android, а також новий розумний кубик GAN I Carry!