Правила гри в дартс

Правила игры в дартс

Вирішили пограти в дартс, але не можете розібратися в правилах?

Ми спробуємо вам допомогти.

Зміст:

  1. Як встановити мішень для дартс?
  2. Значення секторів на мішені дартс.
  3. Правила гри в дартс 301/501.
  4. Додаток для підрахунків очок в дартс.
  5. Інші ігри на дошці дартс.
  6. Бонус. Корисні додатки для дартсменов.

1. Як встановити мішень для Дартс?

Отже, почнемо з установки мішені. Мішень повинна висіти на висоті 173 сантиметри. Висота вказана до центру мішені, центр мішені це заповітний сектор – “Яблучко”. Відстань до мішені має становити по підлозі 237 сантиметрів, а по діагоналі (яблучко / поріжок) 293 сантиметри.

Дартс расстояние до мишени

Якщо ви не знаєте як повісити нову професійну мішень для дартс, подивіться це відео.

Оптимально зробити невеликий поріжок на підлозі на вказаній відстані в 237 сантиметрів. Таким чином під час кидка ви не зможете заступити, при цьому нога буде щільно упиратися в поріжок під час кидка.

Чат для дартсменов
Приєднуйся до чату дартсменов України: https://t.me/cubesdartsclub

Корисне: додатки для дартс, играем в дартс онлайн.

2. Сектора на мішені дартс

Ну а тепер пропоную розібратися зі значеннями всіх секторів на дошці дартс.

  • Найменший сектор це Bull eye (центр мішені) – 50 очок.
  • Зелений сектор навколо Bull eye – 25 очок.
  • Кільце множення на 3 (в середині мішені). Примножує значення сектора х3.
  • Кільце множення на 2 (біля краю мішені). Примножує значення сектора х2.
  • Поле білого або чорного кольору має звичайну кількість очок сектора.

Значение секторов в дартс

Стандартні розміри мішені:

  • внутрішня ширина кілець «х2» і «х3» – 8 мм.
  • внутрішній діаметр «яблучка» – 12,7 мм.
  • внутрішній діаметр зовнішнього центрального кільця – 31,8 мм.
  • відстань від центру мішені до зовнішньої сторони дроту кільця «х2» – 170,0 мм.
  • відстань від центру мішені до зовнішньої сторони дроту кільця «х3» – 107,0 мм.
  • загальний діаметр мішені – 451,0 ± 10,0 мм.
  • товщина дроту не більше 1,5 мм.

3. Правила гри в дартс 301 або 501

Кожен гравець починає гру з однаковою кількістю очок, в залежності від гри це або 301 або 501 очко. Суть гри полягає в максимально швидкому наборі очок, і закінчення гри (вихід в нуль). Після кожного кидка вибиті очки віднімаються від останнього значення, і так до тих пір, поки не залишиться нуль. Але, закінчити партію необхідно або в сектор подвоєння, або в яблучко (Bull eye вважається подвоєнням сектора 25 очок).

Якщо ваш фінальний кидок дав більше очок ніж необхідно, або після кидка у вас залишилося 1 очко, вся ця спроба не зараховується.

Якщо на початкових етапах вам важко закінчувати партію в сектор подвоєння, тоді грайте в кінці в звичайний сектор, для початку цього буде достатньо, але при переході на більш високий рівень гри, необхідно робити все за офіційними правилами.

Кожна гра в 301 або 501 очко має назву ЛЕГ (від англ. Leg). 5 легів це 1 сет. Залежно від умов змагань вам потрібно виграти ту чи іншу кількість сетів, для перемоги.

Хід гри

Набір очок як правило виконується дартсменами в найбільші сектори з потроєнням: 20, 19, 18 і іноді в 17, таким чином попадання в ці сектори принесуть 60, 57, 54 і 51 очко. Коли кількість очок наближається до такого, яке можна закрити за одну спробу, ваше завдання вийти на 40 очок, або інше парне число менше 40. Маючи 40 очок, ви вже маєте можливість закінчити партію кидком в 20х2 (D20 – найвищій сектор дошки). Оптимально наближаючись до останньої спроби вийти на парне число, щоб було простіше закінчити партію в сектор з подвоєнням. Партію також можна закінчити і в червоний центр (Bull’s eye), але потрапити в цей сектор вкрай складно і роблять це як правило професіонали високого рівня.

4. Приложение для подсчетов очков в дартс.

У сучасному світі грати в дартс набагато приємніше, тому що нові технології йдуть нам на допомогу. Для тренувань ми рекомендуємо вам використовувати додаток Darts Scoreboard: My Dart Training. Цей додаток дозволяє додати кілька гравців і в зручній формі фіксувати очки, які набрав кожен гравець. Додаток чудово озвучений, має дуже хороший функціонал, тому є невід’ємним помічником.

Приложение для дартсменов

5. Інші гри на класичній мішені дартс

Раунд

Правила гри зводяться до того, щоб по черзі вразити сектора від «1» до «20», потім «подвоєння» і «потроєння» 20-го сектора, і завершити гру необхідно влученням в «яблучко» мішені. У разі, якщо в серії кидків всі три дротика досягають мети, (наприклад: 1, 2, 3 або 12, 13, 14 і т. п.), гравець що кидав продовжує свою гру позачергово. Залікових полем сектора вважається вся його площа, включаючи кільця «подвоєння» і «потроєння» рахунку.

Переможцем вважається гравець, першим вразив «яблучко».

Великий раунд

Гра ведеться по секторах від «1» до «20», включаючи «центр» (зелене кільце, або «булл»). Завдання кожного гравця – за один підхід (3 кидка) вразити свій поточний сектор максимальну кількість разів. Вважаються потрапляння тільки в поточний сектор. При попаданні в зону подвоєння або потроєння сектора, очки, відповідно, подвоюються або потроюються. Виграє гравець, який набрав найбільшу кількість очок.

Всі п’ятірки

Серіями по три дротика гравці прагнуть набрати максимальну кількість очок, кратну 5. Серія кидків, що дала число, що не кратне 5, не зараховується. Число 5 дає 1 очко, 10 – 2 очка, 50 – 10 очок і т. д. Переможцем вважається той, хто першим набере 51 очко.

У грі діє правило «перебору».

Двадцять сім

Кожному гравцеві спочатку дається по 27 очок. Першими трьома дротиками необхідно вразити «подвоєння» сектора 1. При цьому кожне влучення в ціль приносить 2 очка (1 × 2). Якщо жоден з дротиків не потрапив в «подвоєння» сектора 1, то з наявної кількості очок (27) віднімається 2 очка (1 × 2).

Наступними трьома дротиками необхідно вразити «подвоєння» сектора 2. При цьому кожне влучення в ціль приносить 4 очка (2 × 2). Якщо жоден з дротиків не потрапив в «подвоєння» сектора 2, то з наявної кількості очок віднімається 4 (2 × 2).

Таким чином, гра ведеться до сектора «20» мішені. Переможцем вважається той, у кого після кидків в «подвоєння» сектора «20» залишилася більша кількість очок. Той гравець, чий рахунок в ході гри стає менше одиниці, вибуває зі змагання.

Тисяча

Заліковими полями в грі є «яблучко» і «зелене кільце». Кожен гравець спочатку не має очок і набирає їх серіями по три дротика, враховуючи тільки «50» і «25». Переможцем вважається той, хто першим набрав 1000 очок.

У грі діє правило «перебору».

П’ять життів

За кидок трьома дротиками треба набрати більшу кількість очок, ніж набрав попередній гравець, хоча б на одне очко. Винятком є тільки 180 очок. Кожен гравець може помилитися 5 разів. На шостий гравець виходить з гри. У цю гру краще грати вп’ятьох – вшістьох.

Сектор 20

У вправі «Сектор 20» гравець виконує 30 кидків (10 серій по 3 дротика), намагаючись набрати якомога більшу суму тільки за рахунок влучень в сектор «20» мішені. Попадання в «подвоєння» зараховуються за 40 очок, в «потроєння» – за 60 очок. Дротики, що не потрапили в зону «20», до результату загальної суми не додаються.

Кілер

У грі беруть участь 10-20 осіб. Кожен вибирає собі сектор (з «1» по «20»), потрапляючи в який, суперники зменшують кількість його життів. Якщо гравець забирає останнє життя (вбиває), він отримує +1 до свого життя – таким чином виключається самогубство. Якщо гравець потрапляє в «яблучко», також отримує +1 до життя, якщо потрапляє в кільце – відбирає життя у будь-якого гравця, якщо потрапляє в «потроєння» або «подвоєння» – прибираються 3 або 2 життя відповідно. Гра закінчується після «вбивства» всіх суперників.

Діаметр

Гравці довільно вибирають два діаметрально протилежних сектора і намагаються вразити їх «подвоєння», «потроєння» по уявної прямій, наприклад: «подвоєння» сектора «11», «потроєння» сектора «11», «зелене кільце», «потроєння» сектора « 6 » і « подвоєння » сектора « 6 ». Перемагає той, хто першим пройде уявну лінію по заданих точках.

Тридцятка

Одночасно в грі може брати участь будь-яка кількість гравців. Гравці по черзі виконують серії кидків по 3 дротика. Очко присуджується за набір 30 очок за 3 кидка. Перемагає гравець, який першим набере встановлену кількість очок (зазвичай 3, 5 або 7). Гра популярна серед новачків за рахунок простоти і через відсутність складних підрахунків.

Американський крикет

В американському крикеті грають тільки сектора «15», «16», «17», «18», «19», «20» (а також їх «подвоєння» і «потроєння»), «зелене кільце» і «яблучко» . Мета гри – набрати більше очок, ніж суперник. Щоб почати набирати очки на секторі, треба щоб він був закритий у гравця і не закритий у суперника. Щоб закрити сектор, треба влучити в нього не менше 3-х разів. Попадання в «потроєння» вважається за потрапляння в сектор три рази, в «подвоєння» – два рази. Винятком є ​​«зелене кільце» і «яблучко». Вони вважаються одним сектором. Попадання в «яблучко» зараховується за два попадання, «зелене кільце» – за одне влучання. Гра завершується, коли суперник, у якого менше очок, вже не може набирати очки. При рівному рахунку після завершення гри переможцем вважається той, хто закрив більше секторів.

За контент дякуємо сайту Вікіпедія.

Вам буде цікаво:

6. Бонус. Корисні додатки для дартсменов

І на останок, якщо ви трохи втомилися від тупого кидання дротиків в мішень, тоді ми порадимо вам ще кілька цікавих додатків, для більш ефективних тренувань.

Почнемо з тієї ж програми My DART training, в ній дуже багато функцій і для тренувань в тому числі.

До речі, у нас є ще окрема стаття про додатки для гри в дартс онлайн тут.

1. My DART training

Отже, крім підрахунку очок в даній програмі є багато вбудованих тренувань, хотілося б виділити такі: Bob’s 27 (тренування кидка в подвоєння), Finishing 50 (тренування закінчення партії), 501 vs CPU (гра в 501 з комп’ютером).

Якщо ви до речі не маєте постійних реальних суперників, то гра з комп’ютерним ботом може непогано підняти інтерес до гри і тренувань. Там всього 15 рівнів складності, але виграти бота на складності 5-7 вже велика проблема =).

My DART training - приложение для тренировки в дартс
My DART training - приложение для тренировки в дартс.

2. Дартс онлайн з реальними суперниками

Ну коли ви почнете вигравати комп’ютерних суперників, саме час перейти до реальних людей. Єдиним безкоштовним додатком для гри з людьми онлайн є Darts Counter Scoreboard (Darts Counter непоганий платний варіант додатку).

Darts Counter Scoreboard

Завантажити додаток можна за посиланням Darts Counter Scoreboard. Додаток має досить простий дизайн. Щоб грати онлайн, просто створіть акаунт з логіном і паролем і вперед. Введення очок в цьому додатку виконується для кожного дротика окремо, наприклад 20, T20, 5 (85 очок). Спочатку це не дуже зручно, але звикаєш до цього дуже швидко. У додатку є рейтинг ELO, чим більше у вас перемог, там вище цей показник. І чим вище ви піднялися, тим складніше втримати свій рейтинг.

Кожен гравець вбиває очки самостійно, без будь-яких доказів, все на чесному слові. Але насправді вказувати завищені очки під час тренування – це в першу чергу обман самого себе, тому думаю брешуть гравці не часто.

Дартс онлайн с реальными игроками Pro darts
Darts Counter Scoreboard – додаток для гри в дартс з реальними суперниками онлайн.

Приложение для дартс онлайн - Pro Darts
Додаток Darts Counter Scoreboard. Зліва створення гри з комп’ютером. Справа вхід в онлайн режим для гри з реальними суперниками.

Приложение Pro Darts. Слева статистика игрока. Справа создание игры онлайн.
Додаток Darts Counter Scoreboard. Зліва статистика гравця. Справа створення гри онлайн.

Приложение Pro Darts
Додаток Darts Counter Scoreboard. Інтерфейс онлайн гри в дартс.

Якщо ви впевнено вибиває 45-50 очок в середньому при наборі, то ви без проблем зможете змагатися з безліччю гравців на цій платформі. Якщо ви ще не вмієте вибивати подвоєння, то саме час почати тренування =).

Автор матеріалу: Раков Геннадій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *